partner1.png [300x188]partner2.png [160x100]partner3.png [300x188]partner4.png [160x100]partner5.png [160x100]partner6.png [160x100]

Nasza szkoła uczestniczy w akcji "Żółty Talerz". W ramach tej inicjatywy nasze dzieci w świetlicy szkolnej mają zapewniony podwieczorek.

Oto główne założenia programu:

Żółty Talerz to program wsparcia systemu żywienia dzieci poprzez działanie tam, gdzie konkretne dziecko siada do posiłku: w stołówce, w świetlicy, czy też w domu rodzinnym. Żółty Talerz został uruchomiony przez Kulczyk Foundation jako sojusz z najbardziej skutecznymi polskimi organizacjami pomocowymi:

• – Caritas,
  • – Towarzystwem Przyjaciół Dzieci,
  • – Polskim Czerwonym Krzyżem,
  • – Bankami Żywności,
  • – SOS Wioskami Dziecięcymi.

W ramach programu Dominika i Sebastian Kulczyk, fundatorzy Kulczyk Foundation, przeznaczyli 4 miliony złotych na realizację czterech strategicznych celów w perspektywie 12 miesięcy:

1. Zwiększenie liczby żywionych dzieci.

2. poprawę jakości i intensywności żywienia.

3. Aktywizację lokalnych społeczności wokół żywienia dzieci.

4. Zapewnienie wiedzy pomocnej w prawidłowym żywieniu najmłodszych.

Te 4 mln zł przeznaczone na program mają w perspektywie roku:

– dać 1000 000 wydanych posiłków,

– zaowocować aktywnością w ponad 500 stołówkach i świetlicach.

Program, poza realizacją czterech strategicznych celów, kładzie nacisk na następujące wyzwania:

• – Należy mówić o żywieniu wszystkich dzieci w miejsce stygmatyzującego „dożywiania”.
  • – Dziecko zje dobrze tylko wtedy, jeśli wszystkim wokół będzie na tym zależało.
  • – Także samo dziecko, jeśli damy mu taką wiedzę, może nauczyć dorosłych, co znaczy prawidłowe żywienie!
  • wiecej informacji na stronie link http://zoltytalerz.pl/