Od pewnego czasu w naszej szkole realizowany jest „Projekt Za rękę z Einsteinem”. Celem programu jest prowadzenie zajęć pozalekcyjnych dążących do rozwijania umiejętności uczniów.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Liderem jest Politechnika Gdańska, a partnerują jej: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy oraz Betacom S.A.

W ramach projektu prowadzonych jest wiele ciekawych wycieczek m.in. do Politechniki Gdańskiej, do szkoły letniej w Olsztynie i  Politechniki Białostockiej.

Nauczycielami prowadzącymi zajęcia są:

p. Krystyna Zajdel (chemia)

p. Andrzej Jachowicz (język niemiecki)

p. Piotr Kwiatkowski ( matematyka)

p. Jarosław Duryło (fizyka)

Obowiązkiem członków programu (uczniów) oprócz uczęszczania na zajęcia jest również „odrabiania” e-lekcji związanych z projektem, lecz mimo obowiązków to uczniowie są bardzo zadowoleni, że w naszej szkole realizowany jest program „Za rękę z Einsteinem”.