Sukces naszych uczniów!

Finał IV Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej dla Gimnazjalistów odbył się 20 stycznia 2012 r. w Gimnazjum Nr 1 w Giżycku.

Uczestniczyło w nim 12 zespołów zakwalifikowanych wcześniej przez komisję konkursową I etapu. W I etapie konkursu wystartowali uczniowie z 30 gimnazjów Regionu Wielkich Jezior Mazurskich. 28 drużyn szkolnych wyłonionych na podstawie wyników testu w I etapie wykonało pracę pt. „Czy znasz to drzewo/krzew?”. Zgodnie z regulaminem konkursu do finału zakwalifikowano 12 najlepszych drużyn wyłonionych na podstawie sumy punktów z testu i punktów za pracę drużynową.

Tematem IV edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej dla Gimnazjalistów były „Mazurskie lasy”. Temat zawierał następujące zagadnienia: znaczenie lasów w przyrodzie i gospodarce człowieka, kompleksy leśne – puszcze, rośliny runa leśnego, drzewa i krzewy leśne oraz zwierzęta leśne.

Jury podsumowało wyniki zawodów:

I miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny, Publiczne Gimnazjum w Rynie

II miejsce: Gimnazjum Nr 2 w Giżycku

III miejsce: Gimnazjum w Zespole Szkół w Sątocznie w składzie Karolina Fil, Julia Stróg, Maciej Bieńkowski

78.jpg [101x75]

IV miejsce: Gimnazjum w Pieckach

V miejsce: Gimnazjum w Orzyszu

VI miejsce: Publiczne Gimnazjum w Sokółkach

VII miejsce: Publiczne Gimnazjum w Wilkasach

VIII miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kętrzynie

IX miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wydminach

X miejsce: Zespół Szkół w Gawlikach Wielkich

XI miejsce: Zespół Szkół Gimnazjum w Kruklankach oraz

XI miejsce: Gimnazjum Nr 1 w Giżycku

Na zakończenie wręczono dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Oprócz nagród rzeczowych każdy uczestnik finału otrzymał gadżety FOWJM: torbę ekologiczną z logo kampanii „Pamiętajmy o jeziorach” oraz „smycze” z logo Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej dla Gimnazjalistów.

Ponadto szkoły, z których uczniowie zajęli trzy pierwsze miejsca otrzymały po dwa albumy przyrodnicze: „Puszcze i lasy Polski” oraz „Ptaki Polski”.

Źródło:  http://www.jeziora.com.pl/?art_id=182&type=aktualnosci&full=61&sp=1