Wspomnienia z wakcji

UDANE WAKACJE – PRZEJECHALIŚMY CAŁĄ POLSKĘ WZDŁÓŻ, ABY DOTRZEĆ DO CELU

Po przygotowaniach, przy dofinansowaniu Gminy Korsze oraz współpracy Salezjańskiej Parafii Chrystusa Króla w Sątocznie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Korszach i Stowarzyszeniem „Dolina Gubra” – 5 lipca 2015 roku z Sątoczna, grupą 53 osób, wyruszyliśmy w wakacyjną podróż do Szaflar koło Zakopanego przez Warszawę. W stolicy czekał nas nocleg w Bursie Salezjańskiej przy ul. Wiślanej. Po przybyciu zjedliśmy obiadokolację i udaliśmy się na wieczorny spacer po warszawskim Starym Mieście. Następnego dnia po śniadaniu od razu ruszyliśmy w stronę Zakopanego. Do naszego ośrodka wypoczynkowego „U Anna” w Szaflarach dotarliśmy po południu, prosto na obiadokolację. Przywitali nas gospodarze Anna i Jan Handzel. A jak się potem okazało, smaczne posiłki przygotowywała nam pani Małgorzata Handzel.  Po zakwaterowaniu rozpakowaliśmy się i oswajaliśmy się z nowym otoczeniem, podziwiając piękną panoramę Tatr. Pogoda od początku wyjazdu nam dopisywała, dlatego też następnego dnia rano wybraliśmy się do pobliskich term. Po obiedzie natomiast pojechaliśmy do Zakopanego i zdobyliśmy Gubałówkę, z której rozciągał się zdumiewający widok na miasto. Potem mieliśmy trochę czasu na przejście się jedną z najpopularniejszych ulic w Polce, zakopiańskich Krupówkach. W środę udaliśmy się na wycieczkę do Wadowic i Wieliczki. W rodzinnym mieście Karola Wojtyły mogliśmy uczestniczyć we mszy świętej odprawianej po włosku. Nie zabrakło też czasu na skosztowanie papieskich kremówek. Kopalnia Soli w Wieliczce okazała się być niesamowitym miejscem. Dzięki przewodnikom poznaliśmy historię tego miejsca. Następnego dnia wybraliśmy się na spływ Dunajcem, podczas którego podziwialiśmy przepiękne krajobrazy Pienińskiego Parku Narodowego. Zobaczyliśmy m.in. Sokolicę, 747-metrowy szczyt, na które później ochoczo się wspinaliśmy. Tego samego dnia wieczorem zorganizowaliśmy małą imprezę integracyjną. Piątek był dniem wędrówki do Morskiego Oka. Równocześnie nieliczna grupa szukająca bardziej ekstremalnych wrażeń udała się do Doliny Pięciu Stawów. Szczęśliwie wszyscy dotarliśmy do ośrodka i zmęczeni dniem pełnym przygód mieliśmy już czas wolny do wieczora. W sobotę rano grupą złożoną z 13 młodych ludzi poszukujących nowych wyzwań wspinaliśmy się na Kopę Kondracką, podczas gdy reszta obozowiczów wybrała się do kąpieliska na Polanie Szymaszkowej. Po powrocie i zasłużonym odpoczynku uczestniczyliśmy w przygotowanym przez naszych gospodarzy grillu. Wieczorem znaczna część młodzieży zdecydowała się na pożegnanie gór śpiewem przy akompaniamencie gitary. Następnego dnia rano wyruszyliśmy w stronę Warszawy. Na miejscu zameldowaliśmy się w Salezjańskiej stancji dla studentów przy bazylice Najświętszego Serca Jezusowego, w której niegdyś pracował  ksiądz Adam – organizator naszego wyjazdu i proboszcz z Sątoczna. Po zakwaterowaniu udaliśmy się do kaplicy na mszę. W poniedziałkowy poranek wybraliśmy się do ZOO, gdzie spędziliśmy czas na odkrywaniu wielu nowych fascynujących gatunków zwierząt. Po południu udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie z przewodnikami poznawaliśmy szczegóły jednego z najważniejszych wydarzeń historycznych naszego kraju. Po wizycie w muzeum pojechaliśmy na obiad, aby później udaliśmy się obejrzeć Stadion Narodowy, który jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Weszliśmy na trybuny stadionu. Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do stancji, aby spakować się i wypocząć przed podróżą. We wtorek rano, po pysznym śniadaniu, spakowaliśmy nasze bagaże, (których jakby przybyło po wycieczce) i udaliśmy się w drogę powrotną. To był cudowny wyjazd, otoczony niesamowitym górskimi widokami i nowo zawartymi przyjaźniami. Do naszych rodzinnych domów wróciliśmy szczęśliwie 14 lipca. Bardzo dziękujemy naszym wychowawcom za opiekę: Pani Annie Zarębińskiej, Mirosławie Horudko, Panom – Markowi Adamowiczowi, Witoldowi Średzińskiemu. Dziękujemy kierowcom za bezpieczną jazdę: Panom – Tadeuszowi Kowalewskiemu, Sławomirowi Krupczakowi. Dziękujemy Ks. Adamowi Malakowi za zorganizowanie naszego wyjazdu. Dziękujemy Panu Ryszardowi Ostrowskiemu – Burmistrzowi Korsz za dofinansowanie naszego wyjazdu. Czekamy na powtórkę w przyszłym roku!

Uczestnicy wyjazdu

Opublikowano: 01 września 2015 16:59