Wycieczka do Korsz

img_2996.jpg

W dniu 18 kwietnia 2016r. uczniowie klasy IV, V i VI wybrali się na wycieczkę do Korsz. Naszym celem był Urząd Gminy i Miasta Korsze, MOPS, MOK oraz Biblioteka w Korszach.

Pierwsze kroki skierowaliśmy do Pana Burmistrza Ryszarda Ostrowskiego, który zaprosił nas do swojego gabinetu, odpowiadał na pytania oraz zaproponował obejrzenie całego budynku urzędu. Byliśmy w Sali Sesyjnej i Sali Narad oraz  dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje każdy referat.

Po tej ciekawej wizycie udaliśmy się do Pana Artura Romanowskiego -dyrektora MOPS w Korszach, gdzie dowiedzieliśmy się jak działa ten ośrodek pomocy.

Przyszła pora na taneczne zajęcia, jakie zorganizowano dla nas w MOK. Poprowadziła je Pani Agnieszka Karusewicz wspaniała instruktorka, która potrafiła zmotywować nas do wysiłku - dziękujemy.

Tak roztańczeni ruszyliśmy w kierunku Biblioteki gdzie czekała już na nas wystawa upamiętniająca rocznicę Chrztu Polski, który był jednym z najważniejszych wydarzeń historii polskiej państwowości.

Uczestniczyliśmy także w akcji "Żółtego żonkila" -upamiętniającej pamięć o powstańcach żydowskich.

19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie na terenie Warszawy, w którym od 1940 r. przetrzymywano ludność pochodzenia żydowskiego. Powstanie było odpowiedzią na zaplanowaną przez Niemców akcję likwidacji getta (po wielomiesięcznych próbach wyludnienia i wywiezienia Żydów do obozów zagłady).

Tak uzbrojeni w wiedzę i pełni wspomnień wróciliśmy do naszej szkoły.

Opublikowano: 03 maja 2016 20:28