Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej

Był pomysł, a potem jego świetne wykonanie! Bardzo dobrze przygotowani młodsi i starsi wykonawcy – uczniowie kl. II – III SP, klasa V oraz Samorząd Uczniowski SP i Gimnazjum w Sątocznie na tle estetycznej, urokliwej dekoracji sceny według pomysłu p. Joanny Duryło.

Mowa o uroczystej akademii w ZS w Sątocznie z okazji DEN w dn. 14 października przygotowanej przez p. Joannę Duryło i p. Elżbietę Szefer. Stosowne piosenki, wierszyki i … taniec w wykonaniu dzieci młodszych klas, wykonywane z przejęciem, podobały się zebranym na holu widzom – nauczycielom, pracownikom obsługi szkoły, uczniom. Następnie przedstawienie teatralne – dedykowane nauczycielom, o Czerwonym Kapturku poszukującym swego księcia, w reżyserii p. Joanny Duryło – dopełniło całości. Przydział ról młodym aktorom (dokonany z wyczuciem, np. tytułowa rola dla Anety Bojarojć z kl. II gim.), wybór dowcipnych tekstów, poprawna dykcja wykonawców, kostiumy, scenografia – to przykładowe elementy, które zdecydowały o powodzeniu inscenizacji.

Piękne prowadzenie akademii przez uczniów klasy V, dowody wdzięczności w postaci pomysłowych „kaganków oświaty” wykonanych przez rodziców (za co wielkie dzięki!), życzenia p. burmistrza Ryszarda Ostrowskiego odczytane przez p. dyrektor Teresę Pupin oraz jej własne  skierowane do ogółu pracowników ZS w Sątocznie, wspólny taniec uczniów i innych chętnych na zakończenie uroczystości – to wszystko pozostanie w pamięci zebranych.

Bardzo dziękujemy p. Joannie Duryło i p. Elżbiecie Szefer, samorządowi szkoły, pozostałym uczniom i rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas, by DEN w naszej szkole był dniem miłym, pełnym dobrych wrażeń.

Więcej zdjęć z zakładce Galeria!

Opublikowano: 16 października 2016 17:11