Sukcesy naszych uczniów

Zuzanna Łuszczak uczennica klasy II gimnazjum laureatką IX Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej dla Gimnazjalistów.

Tematem była „FLORA Regionu Wielkich Jezior Mazurskich”.

Najpierw odbył się  etap szkolny, w którym wzięło udział  216 uczniów  z  15 gimnazjów z terenu 13 gmin.  Najlepsi musieli w kolejnym etapie wykonać jeszcze pracę indywidualną dotyczącą gatunków roślin inwazyjnych. Ostatecznie do finału zakwalifikowało się 38 uczestników z trzynastu szkół  (z jedenastu gmin).

Giżycki finał składał się z dwóch części:  najpierw był test liczący 30 pytań, a potem część ustna z udziałem 10 uczniów z najlepszymi wynikami uzyskanymi w teście. Warto dodać, że jednym z pytań było rozpoznanie rodzimych gatunków drzew i krzewów na podstawie liści.

Nad przebiegiem konkursu czuwało 9 -osobowe jury.

W tej edycji konkursu najlepsi  okazali się.

Miejsce I – Piotr Fil  z Gimnazjum nr 2 w Giżycku

Miejsce II - Kacper Żurek z Gimnazjum nr  1 w Giżycku

Miejsce III – Hubert Gromko z Gimnazjum w Dubeninkach

Miejsce IV – Joanna Stachelek z Zespołu Placówek Oświatowych w Miłkach

Miejsce V – Martyna Gałązka z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białej Piskiej

Miejsce VI – Emilia Pusio z Gimnazjum nr 1 w Srokowie

Miejsce VII – Zuzanna Łuszczak z Gimnazjum w Sątocznie

Miejsce VIII – Robert Kozakiewicz  z Zespołu Szkół nr 1, Gimnazjum nr 3 w Giżycku

Miejsce IX – Magdalena Supińska z Gimnazjum nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w Giżycku

Finalistkami konkursu z naszej szkoły były też: Dominika Tracewicz z II klasy  i Milena Adamowicz z klasy I.

Opiekunem przygotowującym uczennice do konkursu była p. Krystyna Zajdel.

GRATULUJEMY!

Opublikowano: 04 grudnia 2016 11:38