Być ciekawym świata …

  

Być ciekawym świata …

Realizowany w klasach IV – VI SP w Sątocznie projekt edukacyjny doprowadził nasdo niedzielnego spotkania z panem Krzysztofem Strógiem, mieszkańcem Kałwąg. 26 marca Magda Błażewicz z klasy VI przeprowadziła z nim wywiad.

   Pan Krzysztof należy do ludzi, którzy mają coś ciekawego do opowiedzenia. Okazał się, tak jak przypuszczaliśmy, interesującym rozmówcą. Jest osobą sympatyczną, pracowitą, zaangażowaną społecznie, o wielu zainteresowaniach. Ciekawi go historia ziem, na których mieszkamy, pszczelarstwo, stolarka, rzeźba w drewnie. Jego rodzina po wojnie przywędrowała z Lubelszczyzny i osiedliła się tutaj. Pan Krzysztof należy do młodszego pokolenia mieszkańców tych ziem. Zainteresował się ich przeszłością. Chciał wiedzieć, kim byli poprzedni mieszkańcy Kałwąg. Jak żyli? Co to za ludzie? Poznał niektórych z nich. Nauczył się j. niemieckiego, by móc się porozumiewać. Jest twórczy, kreatywny, stawia sobie cele i je realizuje.

   Nie uważa, że należy żyć tylko przeszłością. Trzeba o niej pamiętać, poznawać ją, ale też wybiegać w przyszłość, planować, rozwijać się, być ciekawym świata, mając jednocześnie poczucie zakorzenienia w małej i wielkiej ojczyźnie. (Zdjęcia na naszej stronie www.)

D.B.

Opublikowano: 30 marca 2017 10:09

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 319

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sątocznie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony