Zespół Szkół im. Jana Pawła II
w Sątocznie

05 kwietnia 2017 18:04 | Aktualności

Z wizytą w naszej szkole

Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz strażacy

z Ochotniczej Straży Pożarnej

w Korszach prezentowali dziś przed dziećmi

i młodzieżą naszej szkoły swoją wiedzę

i umiejętności.

Przedstawiciel gości poinformował najpierw zebranych o zasadach rekrutacji do MDP – u i do OSP. Okazało się, że do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej mogą należeć młodzi ludzie od 12. do 18. roku życia (przyszli chętni do pracy w charakterze strażaka czy też w innej służbie mundurowej). Strażakiem może natomiast zostać zdrowa osoba pełnoletnia, dysponująca fachową, praktyczną wiedzą z dziedziny pożarnictwa.

Z kolei zebrani uczniowie poznali podstawy ochrony przeciwpożarowej. Goście demonstrowali też osobisty sprzęt strażaka. Wreszcie prowadzący spotkanie przeprowadził krótki kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, udzielając cennych praktycznych wskazówek.

Uczniowie nie pozostali bierni podczas szkolenia.

Wykazali się właściwą wiedzą i umiejętnościami.

Jednakże praktyczne działania w wykonaniu fachowców – w sprawie najważniejszej, jaką jest ratowanie ludzkiego życia, są bezcenne. Dziękujemy więc naszym gościom za dzisiejszą lekcję.