Święto Konstytucji 3 Maja

Z należytą powagą, uroczyście i z szacunkiem dla symboli narodowych w dniu 4 maja odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja.

W obecności wszystkich klas wkroczył na scenę poczet ze sztandarem szkoły i wszyscy odśpiewali hymn państwowy. Następnie klasa I gimnazjum (odpowiedzialna w tym roku szkolnym za akademię) poprowadziła uroczystość. Mądry scenariusz apelu z właściwie dobranymi tekstami prozatorskimi i poetyckimi, brak zbędnych dłużyzn, oprawa muzyczna, prezentacja stosownych slajdów, nienagannie z pamięci wykonane przez pierwszoklasistów utwory, estetyczne stroje uczniów, a nawet królewski kostium – to atuty akademii.

Trudno jest ogarnąć skomplikowaną polską przeszłość i ukazać na jej tle niezwykłość naszej Konstytucji trzeciomajowej z 1791 roku tak, by nie znużyć małych dzieci z młodszych klas, trafić do gimnazjalistów i jednocześnie mieć pewność, że istotne treści patriotyczne dotarły do wszystkich odbiorców. Klasie I gimnazjum i jej wychowawczyni – pani Dorocie Wojszko – Kisiel udało się tego dokonać. Nasza placówka upowszechnia wiedzę na temat polskiej historii, promuje postawy patriotyczne, gdyż jest szkołą wierną dziedzictwu, któremu na imię Polska.

Dziękujemy wykonawcom i pani Dorocie Wojszko – Kisiel za przeżycia duchowe i estetyczne.

Opublikowano: 08 maja 2017 20:01