„OD NASIONKA DO SKALNIAKA”

„OD NASIONKA DO SKALNIAKA”

Uczniowie klasy I – III ze Szkoły Podstawowej w Sątocznie wraz ze swoimi wychowawczyniami p. E. Szefer, p. D. Sańko, p. D. Żolik w miesiącu marcu przystąpili do realizacji projektu mającego na celu wyhodowanie roślin kwitnących, które posadzą na skalniakach znajdujących się przed budynkiem szkoły.

ETAP I

Na pierwszych zajęciach dzieci dowiedziały się, co to są nasiona. Jaką pełnią funkcję. Oglądały nasiona różnych roślin. Założyły hodowlę fasoli oraz przygotowały ziemię w skrzynkach, w której zasiały nasiona aksamitek i jeżówek. Skrzynki zostały umieszczone na parapetach okiennych. Teraz nadszedł czas dbania o zasiew i oczekiwania na pojawienie się roślinek.

sadzeni.jpg sadzeni2.jpgsadzonki.jpg

sadzonki3.jpg

Po zasianiu roślin wykonaliśmy rysunkową kronikę naszych działań.

7.jpgsadzonki6.jpgsadzonki5.jpg

ETAP II

Nasze roślinki pięknie się rozwinęły. Mają już po trzy listki. Dbając o naszą hodowlę dowiedzieliśmy się w praktyce - czego rośliny potrzebują do życia i jak opiekować się pojawiającymi się młodymi roślinkami.  Nadszedł czas aby pikować sadzonki do dodzielnych pojemników. Każde dziecko otrzymało pojemnik, do którego pikowało roślinki. Od dziś każdy jest opiekunem własnego pojemnika z sadzonkami. Kto wahoduje najpiękniejsze rośliny?

8.jpg9.jpg11.jpg

ETAP III

Oczekujemy aby nasze roślinki podrosły, nabrały sił do samodzielnego życia na świeżym powietrzu, tym bardziej, że aura nas nie rozpieszcza. Jest zimno, zdarzają się przymrozki, co nie sprzyja rozwojowi takich młodych roślinek. Kiedy tylko pogoda pozwoli posadzimy nasze kwiatki na skalniakach przed szkołą.

E.S.

Opublikowano: 09 maja 2017 16:09