Zespół Szkół im. Jana Pawła II
w Sątocznie

15 maja 2017 19:19 | Aktualności

Podsumowanie XII Tygodnia Ekologicznego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sątocznie część II

Doroczna prezentacja efektów całorocznej pracy przy okazji realizacji Tygodnia Ekologicznego przeplatana była tematycznymi inscenizacjami przygotowanymi przez uczniów szkoły podstawowej z klas I-II oraz IV-VI pod opieką pań: Doroty Sańko, Joanny Duryło i Joanny Tumowskiej. Prowadzący ogłosili również wyniki rozlicznych projektów i konkursów realizowanych w ramach XII Tygodnia Ekologicznego m.in. projektu Od nasionka do skalniaka w klasach I-III SP , fotograficznego Ptaki wokół nas, na najbardziej ukwieconą klasę. Nagrody zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu Nadleśnictwa Srokowo, które od początku wspiera naszą szkolną działalność ekologiczną. Szczególne podziękowania należą się panu nadleśniczemu Zenonowi Piotrowiczowi i pani Irenie Dziadoń. Jako społeczność szkolna Zespołu Szkół w Sątocznie zawsze możemy liczyć na pomoc i wsparcie pana Burmistrza Korsz – Ryszarda Ostrowskiego, za co serdecznie mu dziękujemy.

Nie można przecenić wartości wychowawczej przedsięwzięcia realizowanego od dwunastu lat w Zespole Szkół w Sątocznie pod nazwą Tydzień Ekologiczny wymyślonego w swoim czasie i kontynuowanego przez organizatorki – K. Zajdel i T. Pupin – nauczycielki naszej szkoły. Bez fałszywej skromności możemy powiedzieć za panem burmistrzem Ryszardem Ostrowskim, że jesteśmy liderem w zakresie ekologii w naszej gminie.

Różnorodne działania skierowane przez lata do uczniów przynoszą wymierne efekty, zapadają w ich pamięć, zmuszają do działań proekologicznych- takich zupełnie spontanicznych, nawykowych, przyjaznych środowisku naturalnemu. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i przedstawicielom współpracującej z nami lokalnej społeczności, którzy się do tego przyczyniają. Razem dbamy o to, by być Szkołą Przyjazną Środowisku.

D.B