Święto Patrona w naszej szkole

Patron szkoły – Jan Paweł II – to niewątpliwe zobowiązanie. Dzień Jemu poświęcony tym bardziej powinien być przeżyty godnie. Postaraliśmy się o to miarę swoich możliwości. Przepiękna scenografia w tonacji granatu, błękitu, żółci lilii i portretu Jana Pawła II – z ciepłym spojrzeniem patrona zapraszała uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców do udziału w uroczystościach ku Jego czci.

Społeczność szkolna, w galowych strojach, mogła obejrzeć już o godzinie 8.00 prezentację wspomnieniową o Janie Pawle II przygotowaną pod opieką nauczycielki historii p. Joanny Krzywiec – Czejdo. Ukazano w niej wszystkie istotne fakty z życia naszego patrona, ale nie poprzestano na tym. Biografia Karola Wojtyły i Jego niezwykły pontyfikat są niewyczerpanym źródłem różnych ciekawostek, z którymi można było się zapoznać podczas prezentacji. Dla dzieci to czas zdobywania wiedzy o patronie, dla starszych – momenty wzruszeń i łez. Potem tradycyjnie już nastąpił przemarsz klas do kościoła na uroczystą mszę świętą. Na czele pochodu znajdował się poczet ze sztandarem Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sątocznie. Homilia ks. Adama Malaka stanowiła podpowiedź, w czym można naśladować wielkiego patrona. Po powrocie do szkoły obejrzeliśmy montaż słowno – muzyczny pt. „Jan Paweł II – wiking Pana Boga” w wykonaniu uczniów klas IV, VI SP, I i II gim., przygotowany przez p. Monikę Borkowską i p. Danutę Bieńkowską. Scenariusz ukazywał moment wyboru na stolicę Piotrową oraz działalność naszego patrona jako papieża, Jego liczne podróże, spotkania z młodzieżą, niestrudzone odbudowywanie „gmachu wiary i moralności chrześcijańskiej, które świat dzień po dniu równa z ziemią…”

Po przeżyciach duchowych przedstawiciele poszczególnych klas przystąpili do rywalizacji w konkursie wiedzy o patronie zorganizowanym przez ks. A. Malaka, który także zadbał o nagrody dla uczestników. Dzieci klas edukacji wczesnoszkolnej w tym czasie malowały portrety papieża. Następnie odbył się tradycyjny Bieg Patrona przygotowany przez nauczyciela wych. fizycznego. Można było zdobyć medale w każdej kategorii wiekowej, poczynając od uczniów klasy I SP po III gim. Zwycięzcy otrzymali je z rąk p. dyrektor Teresy Pupin (zdjęcia na naszej stronie internetowej).

Dziękujemy wszystkim za wspólne przeżywanie Święta Patrona naszej szkoły – Świętego Jana Pawła II. Życzymy sobie, byśmy starali się naśladować na co dzień tego wybitnego Polaka i świętego, który ma wielki udział w polskim dziedzictwie kulturowym.

Opublikowano: 21 maja 2017 19:02