Zespół Szkół im. Jana Pawła II
w Sątocznie

04 czerwca 2017 15:25 | Aktualności

Finał XIV Mazurskiej Olimpiady Ekologicznej

30 maja w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku odbył się

finał XIV Mazurskiej Olimpiady Ekologicznej Szkół Podstawowych zorganizowany przez Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich
w Giżycku, który otworzył Starosta Giżycki Wacław Strażewicz.  Do eliminacji przystąpiło wcześniej 607 uczniów z całego regionu Wielkich Jezior Mazurskich, reprezentujących 40 placówek oświatowych.
Na etapie szkolnym trzeba było rozwiązać test, a potem jeszcze napisać bądź zaprezentować własną legendę
związaną z Warmią i Mazurami.

Ostatecznie do finału, który odbył się w Giżycku zakwalifikowało się 48 uczniów. Najpierw  trzeba było rozwiązać test, w wyniku którego wyłoniono 12 uczestników ścisłego finału ustnego, polegającego na odpowiedzi na różne pytania związane z Krainą Wielkich Jezior Mazurskich oraz rozpoznaniu liści 3 rodzimych gatunków drzew lub krzewów.

Uczniowie naszej szkoły podstawowej: Radosław Nowacki - klasa VI , Magdalena Błażewicz - kl. VI i Kamil Sposób z klasy V - zakwalifikowali się do finału.
Z ogromnym żalem, ze względu na chorobę, zrezygnował z udziału w finale Radek.
Kamil zajął 15 miejsce, a w Magda była w drugiej dziesiątce.
GRATULUJEMY!