im. Jana Pawła II
w Sątocznie

12 czerwca 2017 19:22 | Aktualności

XIX Warmińsko – Mazurskie Dni Rodziny

Rodzice stanęli na wysokości zadania

XIX Warmińsko – Mazurskie Dni Rodziny

w dniu 10 czerwca w ZS im. Jana Pawła II w Sątocznie

zgromadziły swoich zwolenników – dzieci, młodzież, rodziców, absolwentów szkoły, mieszkańców wsi, nauczycieli.

Sobotni festyn rodzinny już tradycyjnie służył integracji środowiska poprzez zabawę, a także pozyskaniu środków na potrzeby dzieci.

Wspólne popołudnie rozpoczęło się od podsumowania projektu gimnazjalnego klasy II. Jego tematem była w obecnym roku pierwsza pomoc przedmedyczna. Uczniowie przygotowani przez wychowawcę p. Piotra Kwiatkowskiego wypadli dobrze, prezentując swoją wiedzę w tym zakresie przed rodzicami i w obecności p. dyrektor Teresy Pupin. W tym czasie odbywały się równolegle konkurencje rekreacyjno – sportowe: slalom z przeszkodami dla chętnych uczestników prowadzony przez p. Marię Janicką, zawody sprawnościowe dla dzieci młodszych zorganizowane przez uczniów klasy III gimnazjum, turniej sołectw  w piłce nożnej (przedstawiciele Bykowa, Prosny, Sajny Wielkiej i Sątoczna) przygotowany przez p. Andrzeja Jachowicza. Umiejętności wokalne i teatralne na szkolnej scenie pod akacją prezentowały maluchy z klas I – III SP pod opieką pań Doroty Sańko i Doroty Żolik. Następnie ich miejsce zajął zespół fletowy. Dziewczęta z klas V i VI SP zagrały kilka utworów. Z kolei zespół wokalny śpiewał piosenki młodzieżowe i papieskie. Obie grupy przygotowała p. Monika Borkowska. W holu szkoły dużym zainteresowaniem, szczególnie rodziców, cieszyły się zajęcia z mikroskopami prowadzone przez uczniów klasy V SP pod okiem   p. Krystyny Zajdel. Komórkowa budowa roślin, rozmaz krwi ludzkiej, mózg psa czy mięsień sercowy konia oglądane na tablicy multimedialnej dzięki mikroskopowi z kamerą robiły wrażenie. Obok kusiły zajęcia z robotyki. Wielką atrakcją była prezentacja sprzętu wojskowego przygotowana przez przedstawicieli Straży Granicznej w Sępopolu.

Uczestnicząc w zawodach, prezentacjach i zabawach, można było zjeść kiełbaski z grilla, ciasta, lody, wypić kawę, herbatę. Podziękowania należą się sponsorom. Są wśród nich: pan Jarosław Nowacki z Prosny, ks. Adam Malak, MTI FURNINOVA POLSKA Spółka z o. o. z Kętrzyna. Szczególnie dziękujemy rodzicom uczniów naszej szkoły – z panią przewodniczącą Jolantą Łuszczak na czele – za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu festynu. Znów stanęli na wysokości zadania!