Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

img_0276_1.jpg

Jesteśmy pod wrażeniem …

Takiego efektownego zakończenia roku szkolnego 2017 chyba nikt się nie spodziewał. Dziesięcioosobowa klasa III Gimnazjum w Sątocznie dzisiaj pożegnała nas wszystkich w pięknym stylu. Pomysłowy filmik nakręcony przez Kacpra, nowoczesne, ciekawe artystyczne zdjęcia dziewcząt i chłopców – teraz już absolwentów, kapitalne scenki obrazujące niektóre lekcje  z bezbłędnie dobraną muzyką podkładaną  przez panią Asię Duryło przy udziale Piotrka Sobotki , do tego tradycyjny ceremoniał naszej szkoły wyciskający łzy … To było piękne!

Zakończył się kolejny rok szkolny 2016/2017. Klasa III gimnazjum zapisała chlubną kartę w dziejach egzaminów zewnętrznych, uzyskując wyniki powyżej średniej wojewódzkiej i krajowej. Chwała za to uczniom i nauczycielom pracującym z nimi. Nie byłoby tego bez rodziców, którzy dziewięć lat wcześniej powierzyli szkole swoje dzieci i zaufali nauczycielom i wychowawcom – najpierw w klasach I – III SP pani Dorocie Żolik, potem przez pięć lat panu Mirosławowi Szeferowi i w ostatnim roku – pani Krystynie Zajdel. To miło, że o nich pamiętali, a także zaprosili na uroczystość byłego wychowawcę  p. Mirosława Szefera i byłego dyrektora szkoły p. Janusza Bieńkowskiego. Rodzice absolwentów przygotowali boskie ciasta w podziękowaniu  za nauczycielski trud. I to już koniec. Następna klasa opuszcza mury szkoły. Dominujące uczucie – radość i powodów do niej  jest wiele, choćby najbardziej oczywisty – zaczynają się wakacje. Ale gdzieś głęboko w sercu jednocześnie czai się smutek. Smutek przemijania, niepokoju o przyszłą szkołę, kolejny rok szkolny. Nie czas jednak na głębokie refleksje. Inne klasy też muszą odebrać swoje nagrody i świadectwa. Te z czerwonym paskiem wręcza publicznie pani dyrektor Teresa Pupin – pierwszy raz w tej roli, ale jest wytrawnym nauczycielem, więc nie czuje tremy, radzi sobie świetnie. Pozostali uczniowie odbiorą swoje świadectwa w klasach, gdzie spotkają się z wychowawcami.

Zdjęcia, uściski, kwiaty, pożegnania i wakacyjne życzenia – tradycyjny gwar na zakończenie roku szkolnego. Za chwilę autokar rozwiezie wszystkich do domów. Zanim jednak rozpoczniemy wakacyjne wyjazdy, pozostajemy  pod wrażeniem pięknego pożegnania w wykonaniu uczniów klasy III gimnazjum

z jej wychowawczynią p. Krystyną Zajdel,

życząc wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Opublikowano: 24 czerwca 2017 17:38