Rok zmian

Rok zmian …

   Pachnące świeżością korytarze szkolne, wysypany grubym żwirem podjazd prowadzący wprost do drzwi wejściowych, obok których na elewacji zupełnie nowa tablica z napisem Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sątocznie - to pierwsze niespodzianki czekające na uczniów w dniu rozpoczęcia nauki          w roku szkolnym 2017/2018 w Sątocznie.

   Jednak to nie koniec zmian. W szkole próżno szukać dawnych pomieszczeń klasowych, do których przywykło się przez wiele lat. Teraz są pracownie przedmiotowe, wymagające przechodzenia uczniów z lekcji na lekcję.      

  Na korytarzu można spotkać całkiem malutkie dzieci z tzw. zerówki. Są w naszej szkole po raz pierwszy. Dla nich specjalnie urządzono oddzielną salę lekcyjną   po sąsiedzku z pierwszakami. W łazienkach zamontowano odpowiedniej wielkości umywalki i inne urządzenia codziennego użytku. Jakby tego było mało pani dyrektor Teresa Pupin w swoim inauguracyjnym przemówieniu oznajmiła społeczności szkolnej, że nie ma już klasy I gimnazjum, lecz jest klasa VII szkoły podstawowej. Rok zmian! Wśród uczniów nowe twarze, także wśród nauczycieli. Bibliotekę szkolną w tym roku poprowadzi i będzie uczyła religii – pani Katarzyna Wasilewska, historii – pan Rafał Chlewiński.

Czy to już koniec nowości? Niekoniecznie. W klasach czekają na uczniów nowe podręczniki, nowe plany zajęć, nowe programy nauczania, nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego, powstaje nowy statut szkoły, nowy program wychowawczo – profilaktyczny. W plecakach czekają zapakowane nowe szkolne przybory, a szafach nowe ubrania kupione przez rodziców. Nowości można by mnożyć …

   Należy ufać, że bez zmian pozostaje wartość nauki, do której nie zabraknie zapału uczniom naszej szkoły.

Bardzo dziękujemy pracownikom obsługi i pani dyrektor Teresie Pupin za przygotowanie budynku szkolnego do nowego roku. Całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sątocznie życzymy owocnej pracy w ciągu najbliższych dziesięciu miesięcy. Bez zmian na pewno pozostają dwumiesięczne wakacje …

D.B.

Opublikowano: 05 września 2017 18:17

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 276

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sątocznie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony