Europejski Dzień Języków 2017

Europejski Dzień Języków 2017

 

   Dwie potężne, kłębiące się uczniowskie kolejki zwracały dziś  uwagę wszystkich wchodzących do naszej szkoły około godziny 10:00. Za stolikami siedziała dwójka gimnazjalistów, na oczach których odbywało się losowanie pytań dotyczących języków europejskich. Za poprawną odpowiedź szczęśliwiec natychmiast otrzymywał czekoladkę. Mógł również zrobić efektowne zdjęcie z angielską wartą sprzed Pałacu Buckingham w Londynie…

   A to wszystko dzięki inicjatywie

p. Danuty Staruch – Wilamowskiej, nauczycielce języka angielskiego, która po raz kolejny zorganizowała Europejski Dzień Języków w naszej szkole. Przygotowała wraz z uczniami pytania, które w zabawnej formie zmuszały dzieci do wykazania się wiedzą na temat języków europejskich oraz państw naszego kontynentu. Europejski Dzień Języków ustanowiony z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku ma na celu promowanie nauki języków niezależnie od wieku i formy kształcenia. Różnorodność językowa stanowi narzędzie wzajemnego zrozumienia pomiędzy narodami. Świadczy o bogatym dziedzictwie kulturowym naszego kontynentu.

   Cieszymy się, że mogliśmy włączyć się w tę mądrą inicjatywę Rady Europy. Pomysł pani Danuty Staruch – Wilamowskiej na świętowanie EDJ był oryginalny i bardzo atrakcyjny. Dziękujemy. Uczniowie wiedzą, że warto uczyć się języków europejskich.

D.B.

Opublikowano: 04 października 2017 20:52

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 188

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sątocznie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony