Pasowanie na ucznia

Ślubowanie maluchów

Zaczęło się bardzo uroczyście – wejściem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego. Postawa zasadnicza, głośny śpiew, tłum zebranych gości nieco onieśmielił dzieci z klas „0” i I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sątocznie. Jednak poradziły sobie znakomicie podczas pierwszego publicznego występu. Zgrabnie, na dobrym poziomie odbyły swoje ślubowanie.

Uroczystość odbyła się 24 października zgodnie z ceremoniałem naszej szkoły. Dzieci zostały przygotowane do występu przez wychowawczynię panią Dorotę Żolik. Stanowiły rozśpiewany, grający zespół, ładnie prezentujący swoje umiejętności wobec rodziców, dziadków, nauczycieli i pozostałych uczniów szkoły. Pani dyrektor Teresa Pupin przywitała zebranych, zwróciła się ciepło do głównych aktorów ceremonii i ich rodziców. Gdy maluchy zakończyły swój występ, uroczyście, przy pomocy nieodłącznego rekwizytu – długiego ołówka – pasowała je na uczniów naszej szkoły. Potem wręczyła im legitymacje szkolne, a rodzice obdarowali swoje dzieci słodkimi upominkami.

Poczet sztandarowy opuścił scenę. Nadszedł czas na fotografa i sesję zdjęciową, ciąg dalszy przyjemnego dnia.

Oby wszystkie kolejne były równie miłe i udane. Tego życzymy najmłodszym uczniom naszej szkoły i ich rodzicom.

Opublikowano: 27 października 2017 20:56