Bądź VJEM!

BĄDŹ  VJEM!

Projekt Nowe Sztuki Wizualne 2 to pierwsza tego typu inicjatywa we wsiach regionu. Organizatorom, czyli Fundacji Przestrzeń Sztuki Wizualnej zależy na tym, aby pomóc dzieciom w zrozumieniu nowego cyfrowego świata, który je otacza. Wzięliśmy udział w projekcie dzięki zaangażowaniu pani Moniki Borkowskiej, nauczycielki przedmiotów artystycznych.

Pierwsza edycja Nowych Sztuk Wizualnych odbyła się w 2016 roku i objęła dzieci z siedmiu miast naszego regionu.

W tym roku dzięki finansowaniu Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego o VJingu mogły dowiedzieć się również dzieci mieszkające na wsi.

4 października zajęcia z uczniami naszej szkoły prowadzili eksperci, zapoznający ich z możliwościami technicznymi pozwalającymi im lepiej poruszać się we współczesnym świecie. VJing to obrazowanie muzyki za pomocą filmów wideo z wykorzystaniem nowych mediów. DJ tworzy muzykę z krótkich fragmentów dźwięków, a VJ pracuje z materiałem wideo. Podczas zajęć nasi uczniowie poznali historię VJingu, a także tworzyli prace według własnych pomysłów i wzięły udział w konkursie.

31 października odbyło się w Planetarium w Olsztynie otwarcie wystawy pokonkursowej z pracami dzieci. Gościem specjalnym był VJ Sinarisama z Japonii, z którym wszyscy uczestnicy stworzyli wspólny projekt. Obejrzeli film pt. „Ziemia, Księżyc, Słońce”. VJ Sinarisama uczył dzieci języka japońskiego.

Na wystawie pojawiły się oczywiście również prace uczniów naszej szkoły. Wiktor Choiński z klasy VI zajął czwarte miejsce w konkursie, wygrywając program komputerowy Tagtool.

Gratulujemy!

Celem projektu było kształtowanie kompetencji cyfrowych – umiejętności posługiwania się programami do obróbki wizualnej, poznanie technik nowych mediów oraz stworzenie przestrzeni do ekspresji twórczej przy pomocy technologii. Wydaje się, że cel został osiągnięty.

Dziękujemy pani Monice Borkowskiej za zaangażowanie

i uczniom za udział w projekcie.

Opublikowano: 12 listopada 2017 17:32