Już po raz drugi …

Już po raz drugi …

   Już po raz drugi, jak powiedziała pani dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Jana Pawła II w Sątocznie – Teresa Pupin,

19 stycznia mieliśmy okazję gościć szanowne grono Babć i Dziadków uczniów naszej szkoły.

W kawiarnianej atmosferze, przy estetycznie nakrytych stoliczkach mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany specjalnie dla nich z okazji zbliżających się Dni – Babci i Dziadka.

   Od rana trwały ostatnie przygotowania, w które angażowała się cała szkoła. Granatowo – biała, zimowa dekoracja, biel stolików, ciasta, kawa, herbata, instalacja sprzętu nagłaśniającego – wszystko gotowe, jeszcze tylko końcowe, niezbędne uwagi do małych wykonawców i oto przybywają już pierwsi goście… Równo o godzinie 10:00 powitała ich serdecznie pani dyrektor i złożyła życzenia. Potem sprawy w swoje ręce wzięli uczniowie klas od „zerówki” po szóstą, prezentując piosenki, wiersze, inscenizacje. Licznie w tym roku zgromadzeni goście – Babcie i Dziadkowie uśmiechali się radośnie, bili brawo, robili zdjęcia. Najbardziej oczekiwanym momentem uroczystości była

prezentacja rozmów przeprowadzonych z młodszymi uczniami szkoły, przygotowana przez

panie Dorotę Wojszko – Kisiel i Joannę Duryło na temat roli Babci i Dziadka w ich życiu.

Zaś punktem kulminacyjnym spotkania stało się gremialne wykonanie przez wszystkie zgromadzone dzieci „Sto lat” dla swoich Babć i Dziadków oraz wręczenie im sympatycznych upominków przygotowanych przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Joanny Duryło.

Potem prowadzący pięknie uroczystość – Ewa i Wiktor z klasy VI

podziękowali zebranym za przybycie, a uczniów zaprosili na lekcje.

   Po uporządkowaniu szkolnego holu, na którym odbywało się spotkanie, pozostały rysunki Babć i Dziadków namalowane przez ich wnuki. Wystawę przygotowała pani bibliotekarka Katarzyna Wasilewska. Zaangażowanie dzieci w szkolne obchody Dnia Babci i Dziadka, z chęcią wykonywane piosenki, scenki teatralne, rysunki i wypowiedzi przed kamerą świadczą o roli, jaką odgrywają ci starsi ludzie w ich życiu. Sprawdzanie czy przybyli na uroczystość, łzy radości lub smutku, możliwość przytulenia się do babci w szkole – nie do przecenienia!

Dobrze, że jest taki dzień przynajmniej raz w roku.

Dziękujemy wszystkim, szczególnie paniom z edukacji wczesnoszkolnej,

za wkład w przygotowanie uroczystości z tej okazji.     

                                        D.B.

Opublikowano: 22 stycznia 2018 13:25

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 499

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sątocznie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony