Dzień Kobiet

Śpiewająca charakterystyka kobiet

Tak dosłownie i w przenośni można określić program artystyczny z okazji Dnia Kobiet, który został zrealizowany

8 marca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sątocznie.

W sposób uroczy, piękny, subtelny, taki, który mógł się podobać – po prostu śpiewająco opisywał etapy życia ciągle młodej kobiety … Jednocześnie rzeczywiście płynęły w eter słowa znanych przebojów muzycznych poświęconych dziewczynom i ich sprawom.

Przebieg uroczystości Święta Kobiet i jej plastyczną oprawę wymyśliła opiekunka SU – p. Joanna Duryło przy wsparciu nauczyciela historii p. Rafała Chlewińskiego. Swój świetny pomysł zrealizowała razem z uczniami III oddziału gimnazjalnego. Dawni wychowankowie p. J. Duryło bardzo dobrze weszli w swoje role. Właściwie zagrali prawie bez słów – tanecznie całą historię życia kobiety, która zawsze (jak wiadomo) szuka miłości. Zrobili to z wdziękiem, sympatycznie, z wigorem właściwym młodości, poczynającod być kobietą (tu bezbłędna była Dominika Tracewicz), a kończąc na to, co mam…Piotra Rubika (piękna scenka mimiczna Julity Walczak i Mateusza Antczaka). Dowcipny pomysł i dobre wykonanie podobały się publiczności. Później zebranym Paniom i Panom dedykowano „Żonę modną” Ignacego Krasickiego w wykonaniu klasy VII. Uczniowie ambitnie podeszli do zadaniai nauczyli się na pamięć XVIII – wiecznego tekstu (będącego zresztą ich lekturą obowiązkową…) i wystąpili na scenie w strojach z epoki. (Tu wielkie podziękowania należą się ich rodzicom, którzy zadbali o wypożyczenie kostiumów.) Należy jednak przyznać, że pełen archaizmów tekst stanowił trudność w odbiorze dla współczesnych słuchaczy naszej szkoły. Na zakończenie programu wszystkie małe i duże Panie otrzymały kwiaty i drobne upominki przygotowane przez SU, panów i Radę Rodziców.

Dziękujemy organizatorom i uczniom za przygotowanie uroczystości i miłe doznania artystyczne z okazji Dnia Kobiet, czyli istot określanych mianem wielkiej niewiadomej…

Opublikowano: 12 marca 2018 16:54