Śladami historii – wycieczka szkolna do Malborka

W czwartek 14 czerwca uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani dyrektor Teresy Pupin, Pana Rafała Chlewińskiego, Pani Joanny Duryło i Pani Doroty Wojszko-Kisiel pojechali na całodniową wycieczkę do Malborka.

Naładowani pozytywną energią, zadowoleni z dopisującej pogody, pełni entuzjazmu wyruszyliśmy spod szkoły o 6.30. Podróż nie dłużyła się, każdy znalazł sobie jakieś zajęcie. Starsi rozmawiali, słuchali muzyki, a młodsi koledzy grali w wymyślanie wyrażeń zaczynających się na litery tablic rejestracyjnych mijanych po drodze samochodów (pomysł Pani Joanny Duryło). Do Malborka dotarliśmy punktualnie. Na miejscu przywitał wszystkich przewodnik. Oprowadził nas po stolicy państwa krzyżackiego, dzieląc się ogromną wiedzą na temat dziejów zamku i jego mieszkańców. Znał wiele ciekawostek i anegdot na temat historii Malborka. Zwiedzanie komnat i lochów zamku minęło błyskawicznie. Nasz przewodnik okazał się znakomitym gawędziarzem, dowcipnym i błyskotliwym i zapewnił nam wspaniałą lekcję historii.

Mieliśmy jeszcze chwilę na kupienie pamiątek i ruszyliśmy w drogę powrotną. Oczywiście nie mogliśmy ominąć McDonalda (dla niektórych był to gwóźdź programu). Około 19.00 dotarliśmy trochę zmęczeni, ale pełni wspaniałych wrażeń i wiedzy do Sątoczna. Warto w tym miejscu podziękować kierowcy, który bezpiecznie i z ogromną cierpliwością dowiózł nas na miejsce. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli powtórzyć podobną wyprawę.

To była fantastyczna wycieczka, której towarzyszyła miła atmosfera.

Opublikowano: 20 czerwca 2018 19:29

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 199

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sątocznie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony