Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Gwar na korytarzu, galowe stroje uczniów, uśmiechnięte twarze i mocno trzymane w dłoniach kwiaty oczekujące na spotkanie
z ulubionym nauczycielem – to absolutnie standardowy widok chyba w każdej szkole w ostatnim dniu przed wakacjami.

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sątocznie tylko młodzież klasy III, odchodzącego w przeszłość gimnazjum, wyróżniała z tłumu powaga i widoczny w oczach dziewcząt smutek.

Nie wątp w przyszłość nawet, gdy nad tobą ciemne chmury. Takie hasło wypisali nad swoimi głowami i, jak nakazuje tradycja naszej szkoły, stali się głównymi bohaterami dzisiejszej uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Najpierw jednak zgodnie z uświęconym zwyczajem wzięliśmy udział w porannej mszy św. Ks. Adam przypominał w homilii
o słowie dziękuję, a po powrocie do szkoły i wykonaniu hymnu rozsypał się worek z podziękowaniami …

Rozpoczęła p. dyrektor Teresa Pupin. W swoim przemówieniu wymieniła nazwiska uczniów, którzy przysporzyli szkole splendoru w mijającym roku. Byli to: Radosław Nowacki, Magdalena Błażewicz, Zuzanna Łuszczak.

(Ta ostatnia osiągnęła najlepszy średni rezultat
z gimnazjalnych egzaminów zewnętrznych.) Pani dyrektor dziękowała rodzicom za współpracę. Zresztą niektórzy z nich decyzją Rady Pedagogicznej otrzymali imienne podziękowania.

Na scenie pojawili się po raz pierwszy absolwenci oddziału przedszkolnego naszej szkoły. Potem kolejno odbierali świadectwa najlepsi uczniowie z poszczególnych klas, tradycyjnie dziękując za wyróżnienia kwiatami.

W sposób szczególny jednak żegnała się ze szkołą młodzież
z klasy III gimnazjum. Zgodnie z ceremoniałem wspominali
 w żartobliwy sposób niektóre lekcje, śpiewali, dziękowali
 i wręczali róże swoim rodzicom i nauczycielom. Mogli się cieszyć, gdyż uzyskali zaskakująco dobry wynik na egzaminie zewnętrznym. Uzyskali widoczny postęp ze wszystkich przedmiotów objętych sprawdzianem w klasie VI. Z kilku osiągnęli wynik równy średniej krajowej lub nawet wyższy, pokonując inne szkoły naszej gminy. Oznacza to, że po słabym rezultacie w klasie VI pokonali różne przeciwności, samych siebie i sprostali zadaniu. Po raz kolejny szkoła mogła być dumna z wyników uczniów, za co im dziękujemy. Za rok pożegna ją już ostatni rocznik gimnazjalny i zapewne, zgodnie z naszą tradycją, będziemy się cieszyć jego wynikami.

Nie wątp w przyszłość nawet, gdy nad tobą ciemne chmury.

To godna uwagi, optymistyczna myśl, szczególnie jeśli przed nami wytęsknione wakacje …

Opublikowano: 25 czerwca 2018 20:16