Czas powrotów …

Sepiowo – brązowe barwy pojawiające się wśród okolicznych pól i łąk, pierwsze klucze odlatujących ptaków w ciepłym wciąż jeszcze powietrzu to nieomylne znaki kończącego się lata i …powrotu do szkoły. Wakacje – wydłużone w tym roku o dwa dni września – dobiegły końca i cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sątocznie została serdecznie powitana na holu głównym przez panią dyrektor Teresę Pupin.

   Wcześniej jednak udaliśmy się z pocztem sztandarowym na czele do kościoła parafialnego, by godnie rozpocząć nowy rok szkolny. Odświętnie ubrani uczniowie ożywili senną wieś, a za chwilę także mury szkoły zapraszającej czystością korytarzy

i sal lekcyjnych wyposażonych zgodnie z wymogami XXI wieku. Pani dyrektor powitała zebranych, poczynając od dzieci z klasy „0”, które otoczyła opieką pani Joanna Duryło.

Wspomniała o tragicznej rocznicy września 1939 roku, którą uczciliśmy minutą ciszy. Rozpoczynający się rok szkolny będzie obfitował w ważne wydarzenia i rocznice, wśród których najważniejsze są obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przed nami ostatni egzamin gimnazjalny

i pierwszy – klas ósmych.

Uczniów i nauczycieli czeka wytężona praca, by odnieść sukces, który był zawsze domeną naszej szkoły.

Dzisiejszy dzień to również czas pożegnania ze szkołą pani Stanisławy Ślęzak, która przez dwadzieścia lat pracowała w tutejszej stołówce i właśnie odchodzi na zasłużoną emeryturę. Pani Stasia zawsze dbała o to, by wszyscy byli nakarmieni. Uczyła zasad zachowania, wychowywała uczniów. Stała się autorką trafnych powiedzonek zapadających w pamięć. Ta pracowita, sumienna, dowcipna osoba odebrała dziś zasłużone podziękowania od całej społeczności szkolnej.

 Oficjalna uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego dobiegła końca, gdy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas. Teraz trzeba powrócić do zadań, obowiązków, lektur, codziennego pakowania plecaka, ale też do kolegów, przyjaciół, bezkresnej wiedzy, która czeka tuż za szkolnym progiem …

D.B.

Opublikowano: 04 września 2018 18:56

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 306

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sątocznie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony