Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października organizowane jest bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Celem przedsięwzięcia jest promowanie nauki udzielania pierwszej pomocy.

Podobnie jak w ubiegłych latach uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tej niezwykle ważnej akcji. Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez wszystkich uczniów obecnych tego dnia w szkole odbyło się 16.10.2018 r. i trwało od godziny 12:00 do godziny 12:30. Tuż przed rozpoczęciem Pan Piotr Kwiatkowski – szkolny koordynator akcji - przypomniał zasady prowadzenia resuscytacji, podzielił uczniów na cztery grupy wiekowe; tyle mieliśmy fantomów. Sekundy przed godziną dwunastą młodzież odliczyła głośno czas i punktualnie w południe uczniowie przystąpili do bicia rekordu. To niesamowite, że zarówno starsi, jak i młodsi z wielkim zaangażowaniem włączyli się do akcji. Każdy podchodził do fantoma i ćwiczył resuscytację. Kiedy się zmęczył, zmieniał go kolega lub koleżanka.

Na uwagę zasługuje fakt, że najmłodsi aktywnie uczyli się ratować, a starsi koledzy chętnie tłumaczyli, jak należy to robić.

Bicie rekordu przebiegało bardzo sprawnie i o godzinie 12.30 Pani Joanna Duryło gwizdkiem dała sygnał zakończenia.

Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa!

D. W.

Opublikowano: 18 października 2018 20:13