Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek 15 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej - powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela.

Podobnie jak w poprzednich latach i w tym roku uczniowie, przygotowując akademię, zadbali, aby nauczyciele oraz pracownicy administracji  i obsługi miło spędzili czas.

Na początku wystąpiła młodzież z klasy VII, która zaprezentowała serwis informacyjny – wiadomości z życia szkoły. Przezabawne scenki kabaretowe były tym bardziej śmieszne, że uczniowie zagrali samych siebie. Fantastycznie zaprezentował się Szymon, który z przerażeniem opowiadał swój sen, w którym był nauczycielem.

Razem ze swoimi wychowankami wystąpił pan Mirosław Szefer, który przytoczył kilka wypowiedzi uczniowskich, tzw. humor z zeszytów. Widownia śmiała się do rozpuku.

Zabawnym akcentem był występ muzyczny Julii, Magdy i Moniki, które jak zwykle pięknie wykonały utwór do melodii „Mój przyjacielu”. W rolę „przyjaciela-nauczyciela” wcielił się Maciek.

Następnie na scenie pojawili się uczniowie klasy VI, którzy zaprezentowali scenki kabaretowe z lekcji. Swoim występem udowodnili, że są świetnymi aktorami komediowymi - ich popisy wywoływały salwy śmiechu.

Na scenie nie zabrakło najmłodszych uczniów naszej szkoły. Wychowankowie Pani Doroty Sańko i Pani Doroty Żolik z klasy II i III zaprezentowali piosenki i wierszyki.

Po części artystycznej Pani Dyrektor Teresa Pupin podziękowała uczniom za piękną akademię i złożyła nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi serdeczne życzenia z okazji ich święta.

Uroczystość zakończono przemiłym akcentem – wszyscy pracownicy oświaty w naszej szkole otrzymali od Samorządu Uczniowskiego upominki – życzenia na ręcznie wykonanych kolorowych motylach.

Dziękujemy za pamięć, życzenia i wszystkie miłe słowa, które tego dnia usłyszeliśmy od uczniów. Wyrazy wdzięczności należą się nauczycielom, którzy przygotowali swoich uczniów do występów – Paniom Dorocie Żolik, Dorocie Sańko, Joannie Tumowskiej, Joannie Duryło i Panu Mirosławowi Szeferowi.

Dorota Kisiel

Opublikowano: 18 października 2018 20:25