Kolorowo i radośnie

Ustawione na tle tęczowych barw, w galowych strojach, nieco wystraszone, ale uśmiechnięte i szczęśliwe złożyły dzisiaj swoje pierwsze w życiu, lecz jakże ważne ślubowanie. Mowa oczywiście o dzieciach z klasy I i tzw. zerówki, które w obecności nauczycieli, rodziców i całej szkoły otrzymały pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sątocznie.

Uroczystego aktu dokonała p. dyrektor Teresa Pupin, ale wcześniej uczniowie przedstawili się zebranym za pomocą wesołych rymowanek, a następnie zaprezentowali swoje różnorodne, nabyte już w szkole, umiejętności. Wierszyki i piosenki płynęły potoczyście, a to za sprawą pań wychowawczyń

– p. Joanny Duryło – kl. „0” i p. Elżbiety Szefer – kl. I, którez ogromnym zaangażowaniem przygotowywały maluchy do występu. W kulminacyjnym jego momencie, prowadzący uroczystość – Ewa i Wiktor  z klasy VII – ubrani w przepiękne warmińskie stroje regionalne, zadali uświęcone tradycją pytania: Kto ty jesteś?, Jaki znak twój? … Ślubowanie złożone na sztandar szkoły i uroczyście wykonany hymn państwowy podkreśliły wagę wydarzenia. Przemyślane i mądre słowa p. dyrektor Teresy Pupin skierowane do rodziców i głównych bohaterów uroczystości dopełniły całości. Przy okazji wspomniała ona o zakończonym kilka dni wcześniej projekcie Stowarzyszenia Animator, funkcjonującego przy szkole. Jego prezes p. Andrzej Jachowicz pozyskał środki na wykonanie regionalnych strojów warmińskich, w których pięknie prezentowali się prowadzący dzisiejszą uroczystość uczniowie.

Potem był czas na prezenty i dla …fotografów. Nawet najbardziej kolorowe i radosne spotkania mają swój koniec. Od jutra rozpocznie się wdrażanie w życie uroczystych ślubowań i obietnic. Na tej drodze życzymy maluchom powodzenia!

Opublikowano: 26 października 2018 17:43