Bezpiecznie na wsi

Bezpiecznie na wsi:

Maszyna pracuje a dziecko obserwuje

Spotkanie edukacyjne dla uczniów klas 0 – III szkoły podstawowej.

W dniu 22 marca 2019 roku specjaliści do spraw prewencji wypadkowej

PT KRUS w Kętrzynie przeprowadzili spotkanie edukacyjne na temat bezpieczeństwa dzieci na wsi.

W spotkaniu uczestniczyło 27 uczniów z klas 0 – III, którzy obejrzeli dwa filmy o niebezpieczeństwach czyhających na dzieci w gospodarstwach rolnych ze strony maszyn rolniczych i zwierząt hodowlanych. Filmy zawierały instrukcje i przestrogi – jak uniknąć niebezpieczeństw.

Po obejrzeniu filmów prelegenci przeprowadzili z dziećmi rozmowę utrwalającą treści zawarte w prezentacji. Uczniowie chętnie opowiadali o swoich doświadczeniach.

Na zakończenie spotkania panowie wręczyli dzieciom opaski odblaskowe i książeczki do kolorowania oraz publikację pt.: „Jestem bezpieczny na wsi”, gdzie różne niebezpieczne sytuacje są przedstawione w formie rysunkowej.

Spotkanie zakończyło się w miłej atmosferze. Przedstawiciele KRUS zaproponowali dzieciom wzięcie udziału w konkursie rysunkowym pod hasłem Maszyna pracuje a dziecko obserwuje, w którym autorzy mają na swój sposób pokazać różne zagrożenia dla zdrowia

i życia dzieci na wsi.

E.S.