Festyn rodzinny

FESTYN RODZINNY W RAMACH XXI WARMIŃSKO-MAZURSKICH DNI RODZINY

8 czerwca 2019 r. na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sątocznie odbył się festyn rodzinny w ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Impreza ta od wielu lat jest czerwcową atrakcją skierowaną do mieszkańców Sątoczna i okolic. W tym roku Dni Rodziny zostały zorganizowane m.in. dzięki dotacji  pozyskanej przez działające przy szkole stowarzyszenie ANIMATOR z gminnego projektu na realizację zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym w Gminie Korsze.

Pogoda tego dnia dopisała, co niewątpliwie jest sporą zasługą naszego księdza proboszcza Adama Malaka, który ma „wtyki na Górze”. O 15.00 Pani Dyrektor Teresa Pupin przywitała przybyłych gości: rodziców, uczniów, absolwentów oraz mieszkańców Sątoczna i lokalnego środowiska. Na początku wystąpili najmłodsi uczniowie szkoły w scenkach przygotowanych pod okiem Pań: Doroty Żolik, Elżbiety Szefer i Doroty Sańko. Kinga oraz Kornelia brawurowo wykonały piosenkę pt. „Dla mamy”.

Uczestnicy festynu brali udział w konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli: slalomie rowerowym, konkursie czytelniczym prowadzonym przez Panią Katarzynę Wasilewską, konkursie plastycznym: „Sątoczno w moich oczach”, przeciąganiu liny, „kwaśnym” konkursie jedzenia rabarbaru na czas. Dużo zabawy widzom dostarczył, prowadzony przez Panią Dyrektor Teresę Pupin,  konkurs rodzinny „Czar Par”, w którym zmierzyli się ze sobą reprezentanci pięciu rodzin. Członkowie drużyn – dziecko i rodzic – udowadniali, jak dobrze znają się nawzajem. Sprawni i wytrzymali fizycznie mogli sprawdzić swoje siły pod czujnym okiem Pana Rafała Chlewińskiego na ergometrze wioślarskim. Oczywiście za udział we wszystkich konkursach były nagrody!

Niestety, nie dopisali piłkarze lokalnych drużyn sołeckich i nie odbył się zaplanowany „Turniej Sołectw” w piłce nożnej. No cóż … Może w tym roku odstraszył ich żar lejący się z nieba? W piłkę nożną zagrali za to młodsi uczniowie, a sędziował Pan Mirosław Szefer.

Poza konkursami rodzice przygotowali wiele atrakcji. Jedną z nich było malowanie przez Panią Danutę Choińską twarzy, dzięki któremu wśród uczestników festynu pojawiły się tajemnicze postacie o kolorowych, egzotycznych buziach. Dzięki uprzejmości Pani Jolanty Łuszczak i naszej absolwentki Zuzi Łuszczak można było również zrobić sobie zdjęcia rodzinne.

W trakcie trwania imprezy w sali nr 5 odbył się przygotowany przez Kamila Rybackiego

i Maćka Balcewicza pokaz ciekawego filmu o historii Sątoczna i okolic.

Oczywiście nie zabrakło jedzenia dla wszystkich gości  - nasze Panie kucharki – Jadwiga Grudzień i Magdalena Kijanka - częstowały ugotowaną przez nie, przepyszną grochówką. Można było również zjeść kiełbaski z grilla przygotowywane przez Pana Piotra Kwiatkowskiego, a na deser smaczne ciasta upieczone przez mamy uczniów naszej szkoły. Stoisko gastronomiczne z kawą i herbatą obsługiwały Panie: Agnieszka Sudujko, Anna Łuszczak,  Joanna Karpyza i Mariola Kowejsza. Czas pomiędzy występami i konkursami umilała taneczna muzyka puszczana przez szkolnych didżejów: Łukasza Ołdaka i Radka Nowackiego.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie festynu: rodzicom, uczniom, nauczycielom, prezesowi stowarzyszenia ANIMATOR – Panu Andrzejowi Jachowiczowi               i pracownikom obsługi – Paniom: Janinie Nowackiej i Iwonie Bloch. Wszyscy kolejny raz stanęli na wysokości zadania i przygotowali  dobrą zabawę dla mieszkańców

Sątoczna i okolic.

Kolejne Dni Rodziny za nami. Mamy nadzieję, ze spotkamy się za rok.

Opublikowano: 11 czerwca 2019 19:33