Czas powrotu...

2 września przywitał nas deszczowo-burzową pogodą. Czy to coś może oznaczać? Niejeden filozof doszukiwałby się w tym głębi... My jednak byliśmy praktycznie zaopatrzeni w parasolki i przede wszystkim promienny uśmiech na twarzy. Większość uczniów pozytywnie wypowiedziała się na temat powrotu do szkoły. Tylko nieliczni wciąż z niedowierzaniem patrzyli na widniejący na tle dekoracji kolorowy napis: "WITAJ SZKOŁO!"

I powitaliśmy! Tradycyjnie mszą świętą w kościele parafialnym, gdzie ksiądz Adam wlał w uczniowskie serca trochę wiary w ich marzenia i możliowści. Następnie za pocztem sztandarowym przemaszerowaliśmy do szkoły, gdzie o godz. 9.00 zabrzmiał dzwonek, który symbolicznie pożegnał wakacje i dał początek nowemu roku szkolnemu 2019/2020.

Pani dyrektor Teresa Pupin powitała serdecznie rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Szczególnie słowa skierowała do najmłodszych dzieci - przedszkolaków, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze szkołą. Poinformowała także o zmianach w kadrze pedagogicznej naszej placówki. Na zakończenie życzyła uczniom sukcesów w nauce.

A po apelu uczniowie spotkali się  z wychowawcami w klasach. Czekając na odwóz rozmawiali i rozmawiali...  Mają na to cały rok szkolnyUśmiech

Opublikowano: 03 września 2019 22:43