NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY

To hasło tegorocznej edycji Akcji „Sprzątania Świata”

Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.

Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Uczniowie naszej szkoły dbają o środowisko, a jednak śmieci można znaleźć nie tylko w śmietnikach, są rzucane na boisko, chodnik czy podłogę.

Dlatego, aby przypomnieć, w jaki sposób sortujemy śmieci, pani Krystyna Zajdel z uczniami klasy VI i VIII – członkami Koło Ekologicznego przygotowała nam krótkie informacje, co można, a czego nie można wrzucać do pojemników w określonych kolorach. Z dużym zainteresowaniem zarówno młodsi jak i starsi uczniowie oglądali proces sortowania śmieci i jak należy robić to w domu.

Co dalej dzieje się ze śmieciami, które znajdują się w pojemnikach pokazała na filmie i w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam pani Marzena - nasz gość, pracownik Spółki WIKOM w Korszach. Każdy uczeń otrzymał ekologiczną torbę na zakupy. Dziękujemy pani Marzenie za prezenty. Torbom foliowym tzw. „reklamówkom” powiedzieliśmy NIE!!!

Pani dyrektor Teresa Pupin ogłosiła Konkurs – Projekt długoterminowy „Sprzątam w swoim miejscu zamieszkania”. Rozstrzygnięcie konkursu w maju 2020 roku na podsumowaniu XV TYGODNIA EKOLOGICZNEGO.

Tematyka apelu nie była dla wszystkich nowa, ale nigdy za wiele wiedzy, która ma chronić środowisko przed degradacją.

Opublikowano: 30 września 2019 22:29