Walka Dobra i Zła

Szkolną Wigilię rozpoczęliśmy od odczytania fragmentu Pisma Świętego, opisującego narodzenie Syna Bożego. Tu tradycjnie funkcję pełnił ks. Adam Malak. Rekleksji na tym wydarzeniem mogliśmy doświadczyć uczestnicząc – jako widzowie – w jasełkach pt. „Odwieczna walka dobra i zła”, przygotowanych przez klasę IV pod kierunkiem wychowawcy, pana Rafała Chlewińskiego. Już sam początek budził zdziwienie... Anioł trzymający w dłoniach telefon i pytający o internet? Taki był zamysł. Ukazanie wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat w dobie współczesności jako niekończącą się walkę między dobrem a złem, między miłością a nienawiścią. Walkę, która trwa do dziś... Uczniowie klasy IV swoim występem pokazali początek tego co zaczęło się dziać po narodzinach Jezusa. Herod ostatnim zdaniem wręcz wykrzyczał rozkaz zabicia wszystkich dzieci do drugiego roku życia. Wiemy co działo się potem... Miłość jednak wygrywa... Dlatego są święta Bożego Narodzenia.

Po wspaniałej grze klasy IV przyszła pora na kolędowe występy najmłodszych uczniów. Jako pierwsi zaprezentowali się zerówkowicze i z pomoca pani Doroty Sańko przepięknie zaśpiewali świąteczną piosenkę. Następnie wysłuchaliśmy śpiewu klasy III, przygotowanej przez pania Dorotę Żolik. Klasa I i II, pod kierunkiem wychowawczyni, pani Elżbiety Szefer wspólnie zaśpiewała utwór grupy Enej pt. „Skrzypi wóz”. Wielkim zaskoczeniem był taneczny występ klasy II. Dziewczynki ubrane na biało, jak śnieżynki, w rytmie muzyki zapowiadały radosne świętowanie. Oklaski widzów nie budziły wątpliwości. Mogliśmy także wysłuchać kolędy w języku niemieckim, przygotowanej przez klasę VII i VIII pod kierunkiem pana Andrzeja Jachowicza.

Po występach przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy na temat Świąt Bożego Narodzenia. Seria pytań popłynęła z ust pani Katarzyny Wasilewskiej, na które większość uczniów znała odpowiedzi. To się chwali!

Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy wybrane kolędy. Z życzeniami od pani dyrektor rozeszliśmy się do klas, by podzielić się opłatkiem, podzielić dobrym słowem... I po raz kolejny przywitać Chrystusa w naszym życiu i wyruszyć z Nim w drogę...Najpierw do Egiptu... Później do.... Pytanie do każdego z nas...Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Dziękujemy rodzicom uczniów klasy IV za zaangażowanie przy jasełkach oraz pani Marcie Prusinowskiej za wykonanie dekoracji, zwłaszcza przepięknie namalowanej Palestyny.

Opublikowano: 22 grudnia 2019 22:13