100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II

Za kilka dni, dokładnie 18 maja 2020 będziemy obchodzić wspaniały jubileusz – setną rocznicę urodzin patrona naszej szkoły Jana Pawła II. Okoliczności w jakich będziemy przeżywali tę uroczystość będą nieco inne, ale to nie oznacza, że zabraknie w tym czasie naszego zaangażowania, radości z faktu, że naszej szkole w Sątocznie patronuje papież i to jaki! Święty Polak, Święty Pielgrzym, który uczy nas godności, wiary, patriotyzmu, a nade wszystko miłości i nadziei. Święty Jan Paweł II – patron mojej szkoły – powiedziałby dumnie uczeń szkoły w Sątocznie... Zechciejmy ten szczególny czas spędzić razem.

Kilka propozycji:

Świetlica szkolna zorganizowała dwa konkursy:

Konkurs plastyczny „Portret Jana Pawła II”

Konkurs wiedzy o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II

Wiecej informacji w zakładce „Świetlica szkolna”

W dalszym ciągu biblioteka szkolna zachęca do tworzenia lapbooków o Janie Pawle II. Otrzymane prace juz wkrótce na stronie.

Przyłaczmy się do akcji „Okno dla JP2”- Udekoruj swoje okno na rocznicę 100lecia urodzin Jana Pawła II. Podziel się tym z nami. Zrób zdjęcie i prześlij na adres nauczyciela świetlicy lub biblioteki.

Na poniższej stronie znajdują się: podkład muzyczny, tekst oraz nuty hymnu pt. „Nie zastąpi Ciebie nikt”, powstałego z okazji 100lecia urodzin Jana Pawła II. Możecie zaśpiewać w gronie rodzinnym, z przyjaciółmi łącząc się przez komunikatory. Utwór jest piękny. Do nagrania utworu zaproszeni zostali wybitni artyści polskiej sceny muzycznej: Kasia Moś, Dorota Osińska, Natalia Rubiś, Wojciech Cugowski, Marek Piekarczyk, Mateusz Ziółko. Muzykę, do słów Marka Dutkiewicza, skomponował Romuald Lipko - jeden z najważniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej ostatnich dziesięcioleci.

Opublikowano: 13 maja 2020 00:16