Przystępuje szkoła

Ustanówmy razem rekord!

Po raz pierwszy jesienią tego roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC) i w ramach podnoszenia świadomości społecznej o problemie nagłego zatrzymania krążenia (NZK) będzie organizowany „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”  pod nazwą >>Restart a Heart<<, który jest odpowiedzią na Deklarację Parlamentu Europejskiego z czerwca 2012 roku, w której państwa członkowskie nawołują do ustanowienia Europejskiego Tygodnia Podnoszenia Świadomości o Problemie Nagłego Zatrzymania Krążenia. Celem inicjatywy jest powszechne nauczanie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane NZK. Punktem kulminacyjnym akcji będzie dzień 16 października, kiedy akcja obejmie młodzież wszystkich krajów w Europie, jak również członków Parlamentu Europejskiego, którzy będą uczeni udzielania pierwszej pomocy.

Postanowiliśmy włączyć się w całą akcję i pokazać całej Europie efekty naszego Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować".

Opublikowano: 04 października 2013 10:33